Pomoc na drodze 24H 600 696 192

> Klimatyzacja

Klimatyzacja: Piła – serwis

Klimatyzacja stała się jednym z podstawowych elementów wyposażenia aut. Dzięki niej komfort podróży znacznie się polepsza. Należy jednak pamiętać o tym, że i ona powinna podlegać okresowym kontrolom. Dlatego oferujemy Ci:

 • napełnianie klimatyzacji,
 • odgrzybianie ultradźwiękowe, ozonowe,
 • czyszczenie parownika niemiecką technologią TUNAP,
 • pełny serwis klimatyzacji,
 • naprawę klimatyzacji (w pełnym zakresie).

Posiadamy urządzenia umożliwiające dokonanie serwisu klimatyzacji wszystkich rodzajów w każdym pojeździe. Nieważne, czy masz auto osobowe, dostawcze, pojazd rolniczy czy też autobus. Poradzimy sobie z każdym jego typem.

Dlaczego należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzacja gwarantuje przede wszystkim zwiększenie komfortu podróży (szczególnie w lecie) i poprawę warunków bezpieczeństwa (brak problemu zaparowanych szyb w zimie). Z drugiej strony stwarza jednak również okazję do rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i grzybów. Ponieważ lubią one wilgotne środowisko, wszelkie filtry klimatyzacji należy regularnie wymieniać, aby nie doprowadzić do ich rozwoju. Jeśli tego nie zrobisz, w aucie mogą zacząć również powstawać nieprzyjemne zapachy. Wszystkie oferowane przez nas usługi wykonujemy sprawnie i w przystępnych cenach. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i zaprosimy Cię do nas w dogodnym dla Ciebie terminie. Gwarantujemy fachowe doradztwo i profesjonalną obsługę.

Klimatyzacja

Jeśli zależy Państwu na komfortowych i zdrowych podróżach, przypominamy o serwisie klimatyzacji. Warto zwłaszcza przed latem przyprowadzić do nas auto na kompleksowy serwis klimatyzacji.

Przynajmniej raz w roku powinien być wymieniany filtr kabinowy układu klimatyzacji, co pozwala zapobiec gromadzeniu się groźnych dla zdrowia grzybów, przykrych zapachów i bakterii. Układ klimatyzacji należy poddawać regularnej dezynfekcji. Dzięki temu unikniemy powstawanie nieprzyjemnych zapachów oraz unikniemy infekcji dróg oddechowych.

Wraz z upływem czasu zużywają się również przewody i uszczelki, co może prowadzić do wyciekania czynnika bądź zmniejszenia wydajności klimatyzacji. Zapraszamy do naszego serwisu na dokładne oczyszczenie i napełnienie układu klimatyzacji. Zajmiemy się fachowo jego konserwacją, sprawdzimy sprawność układu oraz nabijemy nowym czynnikiem.

Systemy klimatyzacji obsługujemy kompleksowo w :

 • autach osobowych, dostawczych, ciężarowych z czynnikiem R134,
 • autach osobowych z nowym czynnikiem R1234,
 • autach hybrydowych i elektrycznych ze specjalnym olejem,
 • autobusach,
 • maszynach rolniczych, przemysłowych,

 

Klimatyzacja samochodowa zapewnia kierowcy oraz pasażerom pojazdu komfort podróżowania, tym samym czyniąc podróż przyjemną nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Co więcej, wpływa ona także na większe bezpieczeństwo poprzez dobrą widoczność przez cały rok (odraszanie szyb), mniejsze zmęczenie kierowcy a także jego lepszą koncentrację szczególnie ważną podczas dłuższych wypraw.
Klimatyzacja przestała być obecnie luksusem, a stała się niemal standardem obecnym prawie w każdym samochodzie. Niemniej jednak badania wykazują, że aż 30% użytkowników samochodów z klimatyzacją nie ma świadomości potrzeby jej konserwacji oraz stałej kontroli serwisowej. Staje się to przyczyną problemów zdrowotnych a także zmniejsza komfort jazdy (nieprzyjemny zapach).

klimatyzacja w samochodzieOto dlaczego należy regularnie kontrolować swoją klimatyzację samochodową:

 • Filtr z osuszaniem z biegiem czasu przestaje prawidłowo funkcjonować, co skutkuje zatykaniem układu, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzeniem bardzo kosztownej sprężarki.
 • Z biegiem czasu następuje ubytek czynnika chłodzącego, co wpływa na obniżenie skuteczności działania klimatyzacji samochodowej.
 • Filtr pyłkowy w kanałach powietrznych ulega zatkaniu, co zmniejsza ilość powietrza wtłaczanego do wnętrza pojazdu, to z kolei przyczynia się do przeciążenia elektrycznego silnika dmuchawy.
 • Pyłki kwiatowe osadzają się na parowniku i stanowią przyczynę rozwoju drobnoustrojów oraz bakterii, którym dodatkowo towarzyszy nieprzyjemny zapach.
 • Wilgotne i ciepłe powietrze z klimatyzacji jest idealnym podłożem do rozwoju dla bakterii i pleśni.Pamiętaj!!Przynajmniej raz w roku powinieneś wymienić filtr pyłkowy w swojej klimatyzacji a także zadbać o jej odgrzybienie! Tylko wówczas będzie Ci ona mogła służyć właściwie.

Oto co możemy Ci zaoferować:
Masz problem ze swoją klimatyzacją? Poszukujesz dobrego serwisu? A może szukasz kogoś, kto zadba o jej prawidłowe funkcjonowanie oraz usunięcie grzybów i bakterii? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Oferujemy Ci:

 • - napełnianie klimatyzacji,
 • - odgrzybianie ultradźwiękowe, ozonowe,
 • - czyszczenie parownika niemiecka technologia TUNAP,
 • - pełny serwis klimatyzacji,
 • - naprawę klimatyzacji ( pełen zakres ).

Wykonujemy kompleksowe naprawy układów klimatyzacji m.in. :

- Naprawy i wymiany sprężarek układu klimatyzacji,

- Naprawa i dorabianie przewodów układu klimatyzacji, 

 

Staramy się ograniczać koszty naprawy, co jest dużą korzyścią dla portfela Klienta.

Trafiając do nas masz gwarancję zadowolenia - wszystko w jednym miejscu

 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub też chciałbyś dopytać o szczegóły dotyczące naszej oferty skontaktuj się z nami:

tel: (067) 215 20 45

Jesteśmy do Twojej dyspozycji zawsze wtedy, gdy nas potrzebujesz!

 

 

Nasze urządzenia do klimatyzacji : 

 

AC590PRO.jpgAC_788_PRO.jpg

Urządzenie obsługujące auta z czynnikiem R134                   Urządzenie obsługujące auta hybrydowe i elektryczne

Urządzeń Robinair AC590 PRO posiadamy 5 sztuk.               Urządznienie Robinair AC788 PRO.

13082679_935528223211779_8457661754815744394_n.jpg

Hella Gutmann 3500 HUSKY - maszyna obsługująca pojazdy z nowym czynnikiem R1234.

Kontakt:

Centrum Obsługi Samochodów
„MAKULSKI”

64-920 Piła, ul. Lutycka 55

tel. 067 215 20 45

tel. 067 307 03 03

kom. 608 88 17 27

kom. 537 00 55 37

Pomoc na drodze 24h tel 600 696 192

e-mail: serwis@makulski.pl

 

fb